„Oddaj książkę-stwórz bibliotekę”.

Biblioteka szkolna? Tak, to nie tylko książki i czytelnicy, ale różne konkursy, akcje, kiermasze. Tym razem włączyliśmy się w Wielką Zbiórkę Książek dla małych i dużych pacjentów, wspólnie z fundacją zaczytani.org i Księgarnią TAK Czytam, aby utworzyć 100 nowych bibliotek w szpitalach. Akcję skierowaliśmy do uczniów, nauczycieli i rodziców naszej szkoły. Cieszyła się ona dużym powodzeniem. Zebraliśmy 100 książek o tematyce „od przedszkola do Opola”. Liczba 100 nie jest przypadkowa! Tak włączyliśmy się w obchody i uczciliśmy 100-lecie Niepodległej Polski.

Mamy nadzieję, że książki nie tylko wzbogacą szpitalne biblioteki, ale również umilą pobyt w szpitalu i ubarwią świat wyobraźni czytelników.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy za okazaną pomoc i serce.

Bibliotekarze

Izabela Szysler

Renata Witek