XV Mistrzostwa Ortograficzne Jaworzna im.  Krystyny Bochenek

    To już piętnasty raz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 gościł w swoich progach znawców ortografii polskiej. 17 listopada odbyły się XV Mistrzostwa Ortograficzne Jaworzna im. Krystyny Bochenek.
Jak co roku Mistrzostwa objęli honorowym patronatem: Śląski Kurator Oświaty pani Urszula Bauer, Prezydent miasta Jaworzna pan Paweł Silbert oraz Fundacja im. Krystyny  Bochenek. Do pisania dyktanda przystąpiło 84 uczestników i jak zawsze nie mieli łatwego zadania. Tym razem poznali historię dwudziestopięcioletniej żądnej sławy Brunhildy.  (Patrz – tekst dyktanda…)
Autorką tegorocznego dyktanda – zresztą jak i rok temu- była pani  dr Barbara Wolek- Kocur, doktor nauk humanistycznych, medioznawca, kulturoznawca, socjolog, wykładowca Katedry Kulturoznawstwa i Filologii Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Tegoroczne Mistrzostwa były wyjątkowe nie tylko dlatego, że piętnaste, ale także dlatego, że wśród zaproszonych gości pojawiła się Magdalena Bochenek, córka zmarłej w katastrofie smoleńskiej Krystyny Bochenek, której imię od pięciu lat nosi nasze dyktando. Nad przebiegiem dyktanda czuwało jury, które po kilkugodzinnej pracy ujawniło wyniki.

FINALIŚCI

GIMNAZJUM I SZKOŁA PODSTAWOWA

I miejsce Zuzanna Rychlewska G7

II miejsce Weronika Biel SP7

III miejsce Kacper Pacut SP6

 

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA

I miejsce Dominika Mocek III LO

II miejsce Grażyna Bilny III LO

Konrad Knitter II LO

 

DOROŚLI

I miejsce Arkadiusz Kleniewski

II miejsce Joanna Hawełek

III miejsce Tomasz Malarz

SPONSORZY NAGRÓD

Tauron Wydobycie

Westberger Komponenty

Wydział Edukacji Kultury i Sportu

Art – Com Sp. z o. o.

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach

Biuro Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie