Kiera Cass „Rywalki”

Książka opowiada o dziewczynie  Amesika Singier. Kraj, w którym mieszka podzielony jest na 8 kast. Każda kasta ma przydzielone zawody, np. V kasta to artyści, a I to rodzina królewska.

Amesika pod naciskiem mamy zapisuje się na eliminacje, dzięki którym może uciec z ponurej rzeczywistości. Celem eliminacji jest rywalizacja z 35 dziewczętami  o księcia Maksana. Każda  z nich marzy, by zostać jego żoną. Wszystkie oprócz Ameriki. Dla niej same eliminacje są koszmarem, gdyż musi opuścić dom rodzinny, rozstać się z chłopakiem, którego kocha. Jednak, kiedy pojawia się w pałacu  poznaje bliżej księcia, który staje się dla niej bliski. Wtedy już nie chce opuszczać pałacu.

Zachęcam do przeczytania tej książki, ponieważ jest bardzo „wciągająca”, aż trudno się oderwać  od czytania.

O.M.

2 tf