Mistrzowie miejskiej debaty

Współczesny świat wymaga od nas umiejętności przekonania kogoś do swojego zdania. Na wielu płaszczyznach życia musimy walczyć o racje. Uczniowie naszej szkoły już od pierwszej klasy mają do czynienia z argumentowaniem, bo przecież egzamin, z którym zmierzą się po ukończeniu technikum, opiera się na wypowiedzi argumentacyjnej. Stąd zapewne niesamowita lekkość wypowiedzi i umiejętność obrony swoich racji, którą wykazali się podczas debaty w Urzędzie Miejskim w Jaworznie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo danych ucznia w szkole w dobie internetu wszechrzeczy.
Drużyna ZSP3 w składzie: M.Maciejowski. P.Likus i A.Piegza zmierzyła się na argumenty z drużyną LO3. Nie było mowy o przegranej! Nasi uczniowie koncertowo udowodnili, że dane w internecie nie są bezpieczne i mieli na to silne dowody. Potrafili zbić każdy argument przeciwnika.
Ostatecznie zwyciężyliśmy i przeszliśmy do następnego etapu, w którym spotkamy się ze zwycięzcami pozostałych debat.