Mural odsłonięty

W piątek, 2 września nastąpiło uroczyste odsłonięcie muralu, który zdobi jedną ze ścian naszej szkoły. Tak naprawdę efekt pracy Jacka Gąsiora i Marka Jusięgi mogliśmy podziwiać już w czerwcu, a więc wraz z zakończeniem roku szkolnego. Na piątkowej uroczystości obok grona pedagogicznego i uczniów naszej szkoły pojawili się też zaproszeni goście a wśród nich obaj artyści. Pani dyrektor Halina Jarczyk przypomniała, jak właściwie doszło do tego, że to na ścianie naszej szkoły pojawił się tak okazały obraz, wspomniała też, że mural wzbudza podziw nie tylko wśród przejeżdżających ulicą Północną mieszkańców, ale także został dostrzeżony i przedstawiony między innymi na blogu podróżniczym „Kołem się toczy”. Zebrani mogli również zobaczyć krótki film pokazujący kolejne etapy powstawania muralu i w końcu uczestniczyć w uroczystym przecinaniu wstęgi . Odtąd szkoła nasza kojarzyć się będzie nie tylko z lokalizacją: szkoła na górce, ale także z jednym z dwóch największych murali w mieście.

Zobacz WIDEO I FOTO na: http://www.jaw.pl/…/mural-przy-zsp-nr-3-uroczyscie-odsloni…/