Narodowe czytanie „Przedwiośnia”

…odbywało się w kraju i za granicą.

Nasza społeczność szkolna też miała okazję zapoznać się z fragmentami tego dzieła. Nauczyciele bibliotekarze zorganizowali czytanie „Szklanych domów”  w sali gimnastycznej. Wszyscy uczniowie zebrali się po to, by słuchać treści czytanej przez nauczycieli książki Stefana Żeromskiego. Wybraliśmy fragment –  utopijną i marzycielską wizję Polski. Mogliśmy zamknąć oczy i wsłuchać się w opowieść o odradzającej się ojczyźnie. Cisza podczas czytania świadczyła o zainteresowaniu uczniów dziełem. Być może młodzież szybciej oraz chętniej sięgnie po lekturę.

Młodzież naszej szkoły słuchała też „Przedwiośnia” w wykonaniu Prezydenta Miasta p.     Pawła Silberta i aktora p. Jakuba Przebindowskiego. Czytanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna na jaworznickim rynku. Chociaż pogoda nie dopisała, wszystkim podobało się spotkanie. Tym bardziej, że w klimat epoki, w której rozgrywały się opowiadane historie, wprowadziła słuchaczy muzyka kwartetu smyczkowego.

Bibliotekarze

Izabela Szysler

Renata Witek