Ogólnopolski Tydzień Kariery w Jaworznie


Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem „Złap za stery do swojej kariery”  w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Jaworznie stał się już tradycją. Tym razem wydarzenia zbiegły się z akcją „Tydzień Uczniowskiej SuperMocy”, która propagowała odkrywanie swoich atutów i talentów.

W poniedziałek odbyły się warsztaty dla klasy 2a pod tytułem „Ćwiczenie kompetencji na co dzień”, natomiast we wtorek warsztaty miała klasa 2 TFS na temat: „Kompetencje okiem pracodawców”.

W poniedziałkowe popołudnie odbyło się spotkanie doradcy zawodowego online dla uczniów klas ósmych i ich rodziców na temat kształcenia w technikum i branżowej szkole, podczas którego została przedstawiona oferta szkoły.

W środę uczennice klas czwartych o profilu fryzjerskim uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez CKZ w Jaworznie na temat „Kolorowy design”. Zajęcia poprowadziła  Pani A. Sieprawska- nauczyciel praktycznej nauki zawodu, kosmetolog i specjalista Akademii Stylizacji Fryzur. Fryzjerki przypomniały sobie typy urody kobiecej i odpowiednią do nich kolorystykę a także wzorowane na porach roku barwy makijażu i koloryzacji. Obserwowały pokaz makijażu dziennego i wieczorowego, podczas którego poznały tajniki makijażu. Następnie na kartkach papieru ćwiczyły umiejętności wykonywania makijażu dziennego i wieczorowego.

W czwartek uczniowie klas branży motoryzacyjnej odwiedzili CARGO. Tam odbył się wykład tematyczny, po którym zawitali w stacji diagnostycznej. Następnie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach na symulatorach dachowania, zderzenia czołowego, refleksomierzu i płycie poślizgowej.

W piątek klasa IV TMSG uczestniczyła w zajęciach w Jaworznickim Laboratorium Biznesu. Dowiedziała się o ofercie instytucji, następnie sprawdziła swoje umiejętności przywódcze oraz komunikacyjne podczas rozgrywki w „Symbole”.