Pożegnanie absolwentów z pandemią w tle…

Dziś jest wyjątkowa chwila. Mając za nic przeciwności losu, nasi czwartoklasiści ukończyli naukę w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Jaworznie. A że nie wyobrażamy sobie tego, aby jakiekolwiek wydarzenia uniemożliwiły nam uścisnąć – chociaż wirtualnie – dłoni absolwentom, uroczystość pożegnania czwartoklasistów przenieśliśmy do Internetu.
I tak uczniowie, nauczyciele, przyjaciele szkoły i rodzice spotkali się online podczas transmisji uroczystej akademii, w której uczestniczyli przy komputerach ze swoich domów.
Zostały wyczytane nagrody i wyróżnienia, powspominaliśmy cztery lata szkoły, były podziękowania, gratulacje, pozdrowienia i słowa uznania. Dla naszych absolwentów była to piękna niespodzianka. Mogli się spotkać wirtualnie, jeszcze raz zobaczyć twarze nauczycieli i kolegów. Na koniec obejrzeliśmy film, w którym mogliśmy przespacerować się pustymi salami i korytarzami naszej kochanej szkoły! I tu polały się łzy wzruszenia!
Wszyscy jesteśmy postawieni przed nie lada próbą życia. Nikt nie spodziewał się, że ten czas będzie tak trudny. Ale – jak widać – dajemy radę! Idąc za cytatem przytoczonym przez naszą Panią Dyrektor – „Zwykle, zanim życie wręczy nam swoje najwspanialsze prezenty, owija je starannie w największe przeciwności losu…”
Mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli spotkać się w murach naszej szkoły i uścisnąć osobiście dłonie każdemu absolwentowi. Tęsknimy za wszystkimi uczniami, za nauczycielami i pracownikami szkoły, za troskliwym wzrokiem Pani Dyrektor, za uśmiechami Pań Woźnych, które codziennie witały nas już od samych drzwi, za zapachem książek w bibliotece, za trzaskiem sprzętów w siłowni i gwizdkiem przeszywającym uszy na sali gimnastycznej, za kącikiem relaksu u Pani Wicedyrektor, stołówką i tostami ze sklepiku, za dźwiękiem dzwonka i gwarem codzienności szkolnej.
Ale wierzymy, że już wkrótce wszystko wróci do normy i znów spotkamy się na naszej Górce! Bo jak usłyszeliśmy na dzisiejszej akademii: „Jeszcze w zielone gramy! Jeszcze się spełnią nasze piękne dni, marzenia, plany!”