Poznajemy bohaterów naszego miasta.

Muzeum Miasta Jaworzna systematycznie przybliża nam historię naszego miasta, jej mieszkańców i okolice.

Tym razem od lipca na jaworznickim Rynku można było obejrzeć wystawę „Jeden z Nielicznych – Karol Pniak”. Czas wakacji jednak nie sprzyjał zwiedzaniu, bo większość jaworznian przebywała poza miastem. Nasi uczniowie zwiedzili ją dopiero we wrześniu.

Wystawa okazała się ciekawsza i barwniejsza dzięki opowieściom p. Adriana Ramsa.

Uczniowie naszej szkoły poznali nie tylko życie osobiste, ale także niepodważalne walory pilota myśliwskiego broniącego Anglii, walczącego w Afryce, członka „trójki Bajana”.

Ciekawym dodatkiem do historii była gra planszowa „303”, w której młodzież zdobywała punkty raz jako alianci, innym razem jako lotnicy niemieckiego bombowca.

Warto poznać sylwetki ludzi, ktorzy zapisali się na kartach historii naszego miasta i świata.

Czekamy na następne spotkania z.. .lub o…znanych, mniej znanych mieszkańcach,wydarzeniach, ciekawostkach.

Renata Witek

Bibliotekarz szkolny