Trzy Korony

DUKT czyli Dobrowolne Uczniowskie Koło Turystyczne rozpoczęło działalność w tym roku wycieczką w Pieniny. Jej  głównym punktem było zdobycie Trzech Koron (972 m.n.p.m.)
Trasę rozpoczęliśmy w Krościenku, miejscu, w którym stykają się trzy pasma górskie: Gorce, Beskid Sądecki i Pieniny. W drodze na Trzy Korony odwiedziliśmy Zamek Pieniński, miejsce w którym w XIIIw. Święta Kinga miała się skryć przed Tatarami. Ostatni odcinek przed szczytem dał nam się trochę we znaki (albo w kości), ale jak zwykle widok z Okrąglicy czyli najwyższej z koron rekompensuje wszystkie trudy.
Po obiedzie w schronisku, wbrew woli większości uczestników, pojechaliśmy jeszcze do rezerwatu: Przełom Białki, pomiędzy Obłazową i Kramnicą, dwoma niewielkimi wapiennymi górkami w okolicach Trybsza. Dla niektórych wspinaczka na czterech  łapach była nawet jeszcze większą atrakcją niż Trzy Korony. Rezerwat ten jest znany wszystkim, którzy oglądali serial „Janosik”. To tutaj była kręcona duża część scen z tego kultowego (dla 40 plus) serialu np. walka Janosika z murgrabią, kupcy weneccy czy wszystkie sceny nad rzeką.