Rok Wisły na „Górce”

                        Od kilku lat Sejm RP ogłasza dany rok pod patronatem Kogoś lub Czegoś.
Ma to na celu nie tylko uhonorowanie osoby lub rzeczy, ale każdy Polak powinien coś wiedzieć o tym.

                        W 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu Sejm podjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2017 rokiem Rzeki Wisły, oddając hołd pokoleniom Polaków, którzy dzięki Wiśle i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę Państwa Polskiego. Wisła – Królowa Polskich Rzek, będąca symbolem polskości i patriotyzmu – to nasze naturalne oraz historyczno – kulturowe dziedzictwo. Posłowie zaznaczyli, że spław Wisłą i rzekami jej dorzecza umożliwił rozkwit gospodarczy w okresie Złotego Wieku, czyniąc z Polski europejską potęgę polityczną, militarną i ekonomiczną.

                        W związku z tym uczniowie naszej szkoły przygotowali wystawę poświęconą  polskiej rzece Wiśle.