Wycieczka do MAN Trucks w Niepołomicach

W dniu 6 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczący się w klasach o profilu samochodowym wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Fabryki Pojazdów Ciężarowych MAN Trucks Sp. z o.o. w Niepołomicach.

Przed zwiedzaniem uczniowie zostali zapoznani z marką oraz filozofią zakładu pracy oraz przeszkoleni w zakresie bhp. Następnie zostali oprowadzeni po liniach montażu samochodów ciężarowych zaczynając od pierwszego taktu składania ramy pojazdu, a kończąc na ostatnim takcie, gdzie zmontowana ciężarówka przechodziła testy diagnostyczne. Łączna długość zwiedzania na montażu wynosiła ponad 2 km, co dla niektórych stanowiło duży wysiłek ;+)

Warto wspomnieć o promowanej w zakładzie MAN japońskiej filozofii „Kaizen”, która pomaga pracować nad doskonaleniem własnym oraz produkcji, dzięki czemu praca staja się bardziej odpowiedzialna, efektywna i komunikatywna. Na duży szacunek wskazują zastosowane rozwiązania ergonomiczne, dzięki którym zapewniona jest bardziej efektywna praca i lepsza jakość montażu.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Jaworznie pragnie podziękować firmie MAN Trucks Sp. z o.o. w Niepołomicach za możliwość przeprowadzenia wycieczki.