Sprzątanie świata

Pozamiatane
W dniu 18 września 2015 roku młodzież naszej szkoły wraz ze swoimi opiekunami wzięła udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy naszej szkoły przyłączając się w ten sposób do Akcji Sprzątania Świata. Uczniowie ZSP NR 3 w Jaworznie popierają tego typu przedsięwzięcia, wszyscy chętnie wzięli udział w akcji, gdyż są świadomi zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Wierzą, że swoją proekologiczną postawą wpłyną na zmianę nawyków i przyzwyczajeń lokalnej społeczności. Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok.
Przed przystąpieniem do akcji w szkole odbyła się prelekcja przygotowana przez naszego biologa panią mgr Urszulę Jędrzejewską-Łężniak. Został omówiony temat segregacji odpadów zachęcając do zachowań ekologicznych w życiu codziennym.

Sprzątanie świata wrzesień 2015