Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach od 18 listopada do 23 listopada 2019 roku obchodziliśmy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. To największe na świecie wydarzenie promujące przedsiębiorczość jako postawę i podejmowanie biznesowych inicjatyw.
18 listopada klasy drugie i trzecie technikum uczestniczyły w warsztatach „Mój indywidualny plan działania”, które przeprowadziła pani A. Tekieli z PPP w Jaworznie.
Dzień później odbył się konkurs dla klas pierwszych z zakresu podstawowej wiedzy ekonomicznej. Każdą klasę reprezentowała 3-osobowa drużyna, która walczyła o nagrodę główną – 13 tysięcy złotych! Należy w tym miejscu nadmienić, że banknoty przeznaczone na nagrodę miały dość szczególną formę: zostały przez bank bardzo drobno pocięte. Stąd też jedna z konkurencji konkursowych- układanie puzzli. Pozostałe konkurencje wymagały od drużyn sprawności manualnej, spostrzegawczości, kojarzenia i wiedzy ogólnej. Było zatem pakowanie prezentu, rozszyfrowywanie symboli graficznych firm, rozwijanie skróconych nazw instytucji i obliczanie wydatków. Drużyny świetnie się bawiły, jednak najbardziej uśmiechnięci byli jurorzy, którzy przyglądali się zmaganiom. Rywalizacja o nagrodę główną była bardzo zacięta – najlepsza okazała się drużyna z klasy I TMF. Pozostałe otrzymały nagrodę pocieszenia: promienny uśmiech przewodniczącej jury, pani wicedyrektor Bogusławy Hałas.
W piątek 22 listopada odbyły się warsztaty dla klas czwartych na temat Netykieta-zbiór zasad przyzwoitego zachowania w Internecie, które przeprowadzili studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie.
Na podsumowanie całego tygodnia, wczesnym rankiem w sobotę, ponad 20 osobowa grupa fryzjerów wybrała sie na Festiwal Fryzjersko – Kosmetyczny Hair Fair do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Jest to impreza skierowana do fryzjerów i kosmetyczek ale również wszystkich, którzy są zainteresowani urodą. Mogliśmy podpatrzeć jak ciąć i czesać włosy według najnowszych trendów, kreatywnie malować paznokcie, poznać techniki przedłużania włosów oraz zakupić profesjonalne produkty do pielęgnacji i stylizacji włosów.