Świętujemy i chwalimy się!

To właśnie dzisiaj, w ten piękny, słoneczny, październikowy dzień w naszej szkole miała miejsce niezwykła uroczystość. Niezwykła pod wieloma względami. Mimo pandemii, której oddech wciąż czujemy na plecach, postanowiliśmy- nie czekając już dłużej- trochę odczarować tę przygnębiającą rzeczywistość. Postanowiliśmy pochwalić się tym, co mimo trudnych czasów, dzieje się w naszej szkole, ale działo się też wtedy, gdy wnętrze budynku świeciło pustkami, a młodzież zdobywała wiedzę w wirtualnej rzeczywistości. Mieliśmy w tym czasie uczniów, którzy wyróżniali się w nauce, kończyli szkołę z wyróżnieniem, brali udział w konkursach, osiągali wysokie wyniki w egzaminach zewnętrznych i zawodowych. Szkoła współpracowała i oczywiście wciąż współpracuje, z  lokalnymi pracodawcami, Centrum Kształcenia Zawodowego, ale także z firmami takimi jak: ZRE, RISER, KONSPEKT, TURBO-TECH, PKM oraz PRESTIGE GARAGE. Czyż nie jest to powód do dumy? Ależ tak! Dlatego Dyrekcja postanowiła, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, zaprosić na tę uroczystość przedstawicieli władz miejskich, pracodawców, uczniów i rodziców. Przyjęli zaproszenie i dołączyli za pomocą aplikacji Teams, jak zresztą część społeczności uczniowskiej. Uroczystość uświetnił występ zespołu Nil Nowi, który zaprezentował koncert pt. „Pod niebem pełnym cudów”, a  bohaterem koncertu był Jan Paweł II, patron naszej szkoły. Montaż słowno- muzyczny pozwolił na chwilę zadumy, wytchnienia, ale także wzbudził pozytywne emocje, o które tak trudno w ostatnim czasie.