W kręgu tajemnic mózgu

Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach „W kręgu tajemnic mózgu” , które prowadzili mgr Dagmara Dobosz i dr Marcin Gierczyk z Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego.
Dowiedzieliśmy się , ile myśli dziennie generuje mózg, kiedy i o jaką masę kurczy się po 30 roku życia, a kiedy pracuje najintensywniej. Mogliśmy wykazać się inteligencją w teście „Iloraz kreatywności”, poćwiczyć zapamiętywanie cyfr w piramidzie. Sprawdziliśmy, która półkula mózgu jest u nas dominująca i jak ważne są ćwiczenia fizyczne, aby utrzymać mózg w doskonałej formie przez całe życie.
Warsztaty były bardzo ciekawe i zainspirowały nas, żeby dbać o swoją kondycję umysłową.
Serdecznie dziękujemy prowadzącym. Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie.

Monika Lisiecka-Rech
Doradca zawodowy
Renata Witek
Nauczyciel bibliotekarz