4 miejsce w eliminacjach!

Eliminacje Regionalne „VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych” w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się 24 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte w Kędzierzynie-Koźlu.

Zadaniem zawodników biorących udział w turnieju było zbudowanie modelu maszyny przetwarzającej energię kinetyczną wiatru na energię mechaniczną. Turbiny wiatrowe wykonane przez młodzież, podczas turniejów testowane są na profesjonalnych, w pełni zautomatyzowanych stanowiskach pomiarowych zaprojektowanych i wykonanych przez zespół projektantów i specjalistów z Unilogo.

Drużyna naszej szkoły WIND z klasy 2 TS zbudowała niezawodny model, który przeszedł błyskotliwie 3 konkurencje:

1. Konkurencja „Największa moc” w maszynach wiatrowych polegała na pomiarze maksymalnej mocy na wale maszyny przy zmiennym obciążeniu.

2. Konkurencja „Obroty przy obciążonym wale maszyny” w maszynach wiatrowych polegała na pomiarze maksymalnej szybkości obrotowej przy obciążeniu maszyny stałym momentem obrotowym.

3. Konkurencja „Moment obrotowy przy zatrzymanym wale turbiny” maszyn wiatrowych polegała na pomiarze wartości momentu obrotowego przy zatrzymanym wale.

I chociaż na miejscu konieczne były poprawki – daliśmy radę! W wyniku zaciekłej rywalizacji z 16toma innymi drużynami – nasi konstruktorzy stanęli na 4 miejscu. Serdecznie gratulujemy naszym Demonom Wiatru! Czekamy na zakończenie eliminacji lokalnych i.. zaproszenie do Piaseczna 😉