Wszystko, co dobre szybko się kończy.

W sobotę tj. 27.05.2017 r. o godz. 16.00 swoją przygodę z praktykami w Niemczech zakończyła grupa I. Fryzjerzy, mechanicy samochodowi oraz budowlańcy otrzymali zasłużone certyfikaty  i oceny z praktyk. Spakowani, z pełną głową przygód i doświadczeń wyruszyli do domu na utęsknioną jajecznicę. Krótkie przypomnienie co robili. Fryzjerzy na zmiany pracowali w salonie fryzjerskim w Lipsku. Ale i w ośrodku Bartek otwierał często swój prywatny salon, obcinając, farbując i modelując swoich kolegów i koleżanki z innych grup. Kolejki były czasem długie. Mechanicy samochodowi głownie pracowali w warsztacie samochodowym ale jeden tydzień spędzili w miejscowym warsztacie budując swojego własnego e-buggy. Budowlańcy natomiast ciągle zmieniali swoje czynności, tu budując, tu burząc a tam kopiąc coś na ośrodku. Wszyscy szefowie byli bardzo zadowoleni ze swoich praktykantów.

Ale nie tylko na pracy przyszło im spędzić 4 tygodnie w Niemczech. Pierwszy weekend wyjechali do Berlina na dwa dni. Następną sobotę spędzili w Dreźnie a jeszcze inny weekend na zwiedzaniu Lipska. Nawet fascynaci straży pożarnej udali się do pobliskiej remizy. Zwiedzili salon BMW, manufakturę Volkswagena i wiele wiele innych zabytków i pomników w okolicy Lipska.