XV Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II X 2015

Już po raz jedenasty 8 października spotkaliśmy się na XV Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w Częstochowie na Jasnej Górze. Tegoroczna pielgrzymka przeżywana była pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.

Modlitwą, śpiewem, naszym zachowaniem i troską o wszystko, co nas otacza daliśmy świadectwo o nas samych. Podczas spotkania panowała atmosfera wzajemnej życzliwości, pomocy i radosnego entuzjazmu, którą wnosili swoją obecnością młodzi. Towarzyszyła nam, jak co roku, słoneczna pogoda.

[Not a valid template]

Nasze spotkanie u Tronu Matki Bożej Królowej Polski jest ważnym elementem integracji Rodziny Szkół, do której należy nasza szkoła. Obecność przedstawicieli tak wielu instytucji oświatowych (przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i wyższych) noszących imię Jana Pawła II jest świadectwem, że nauczanie naszego Patrona i wartości, jakimi się w życiu kierował są dla nas drogowskazem, za którym podążamy. Dobrze jest mieć w życiu tak wspaniały autorytet. Z pewnością łatwiej jest pokonywać trudności, kiedy wiemy, kto nad nami czuwa.

Mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu dzięki życzliwości i trosce naszej pani dyrektor Haliny Jarczyk i wparciu finansowemu Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu naszego miasta. Bardzo dziękujemy.

Kamila Dziurdzikowska, Karolina Jedynak, Joanna Wrona, Agnieszka Bajorek, Karolina Kanpik, Sandra Taboł, (kl. 4 tfs), Alicja Dumańska, Szymon Ciubotaru, Damian Olej (kl. 3 tbf), Jan Dubiel, Marek Grzybowski, Edward Koszowski, Mateusz Musiał, Jakub Kurek (kl. 1 tme).