Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Lato, lato, lato czeka
Razem z latem czeka rzeka
Razem z rzeką czeka las
A tu ciągle nie ma nas

Ale już niedługo. 🙂

Uroczyste zakończenie roku szkolnego to czas na podziękowania dla nauczycieli, pracowników szkół, rodziców oraz uczniów.

Gratulujemy Wam drodzy uczniowie  wytrwałości i konsekwencji w zdobywaniu wiedzy czego dowodem są otrzymane dzisiaj świadectwa. Przed Wami czas swobody i wypoczynku. Wypoczywajcie więc  i zdobywajcie siły na nowy rok szkolny. Życzymy Wam pięknej pogody i wspaniałych przygód.

A wszystkim udanych wakacji i dobrego wypoczynku!

[Not a valid template]


List Rzecznika Praw Dziecka do Uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016

Drogie Uczenice, Drodzy Uczniowie,

już za kilka chwil opustoszeją mury Waszych szkół i pełni nowej wiedzy oraz doświadczeń rozpoczniecie upragnione wakacje.

Lato wyzwala wiele radości i energii. To okres, w którym Wasze prawo do wypoczynku i czasu wolnego, gwarantowane przez Konwencję o prawach dziecka, jest realizowane w sposób szczególny. Spędzacie więcej niż zazwyczaj czasu poza domem, dłużej pozostajecie bez opieki dorosłych.

Świetnie, prawda? Zgadzam się, to znakomita lekcja samodzielności, pod warunkiem jednak, że wszelkie wakacyjne aktywności będziecie podejmować odpowiedzialnie.

Beztroskie lato to wyjątkowy przywilej młodości. Przeżyjcie je wraz z bliskimi i przyjaciółmi, tymi na których możecie liczyć. Przewidujcie niebezpieczeństwa, podejmujcie wyłącznie mądre decyzje, nie dajcie się ponieść emocjom. Zaspakajajcie dziecięcą ciekawość, ale bez zbędnego ryzyka. Aktywnie uczestniczcie w życiu kulturalnym, artystycznym czy sportowym – to również jedno z waszych niezbywalnych praw. Korzystając z uroków wakacyjnej zabawy nie zapominajcie o poszanowaniu praw innych osób – kolegów, rodziców, opiekunów.

W nadchodzące wakacje aktualne pozostają hasła kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka – Odwaga ratuje życie (www.odwagaratujezycie.pl). Odwaga to przede wszystkim umiejętność podejmowania mądrych decyzji, zdolność do asertywnych postaw, odpowiedzialność za siebie i bliskich.

Wszystkim życzę dużo słońca i uśmiechu! Wypoczywajcie bezpiecznie!

najserdeczniej pozdrawiam,

Wasz Rzecznik Marek Michalak


Uroczystość  zakończenia roku szkolnego 2015/2016  w naszym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II tradycyjnie rozpoczęła się o godz. 900. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu przez społeczność szkolną hymnu narodowego, zabrała głos pani dyrektor Halina Jarczyk. Przywitała zaproszonych gości, pracowników szkoły oraz uczniów. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za całoroczną pracę. Gratulowała młodzieży wyników w nauce, a także życzyła słonecznych wakacji.

Szczególne słowa uznania skierowała do naszego gościa pana Jacka Gąsiora – autora obrazu: „Mural, jako artystyczna forma przekazu myśli Jana Pawła II”. Wyraziła swój podziw dla artystycznej wizji oraz niesamowitego kunsztu malarskiego, jaki pozostawił na ścianie budynku szkoły, a którego  uroczystość odsłonięcia odbędzie się 2 września 2016 r.

Następnie pani dyrektor wręczyła nagrody i świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom naszego Zespołu Szkół. Akademię uświetnił występ  Klaudii Zaforemskiej i Ani Przybysz, które zaśpiewały piosenki z dedykacją dla wszystkich uczniów nagrodzonych i tych nienagrodzonych również.

Po oficjalnym apelu, uczniowie wraz z wychowawcami udali się  przed mural a następnie do klas, aby odebrać świadectwa.

Danuta Niemczyk