Narodowe czytanie 2019

Narodowe czytanie 2019 rozpoczęte. Prezydent Polski Andrzej Duda wraz z małżonką i znanymi aktorami w warszawskim Ogrodzie Saskim czytali polskie nowele.

Nasze miasto nie było odsosobnione w tak szczytnej akcji. Uczestniczyliśmy w niej i my, uczniowie naszej szkoły (chociaż małą grupą klasy 1 FM).

Miejska Biblioteka Publiczna jak zawsze nie zawiodła. Zaprosiła godnych odtwórców dzieł. Mogliśmy wysłuchać „Katarynki” Prusa w wykonaniu Prezydenta Miasta Pawła Silberta, a także noweli Orzeszkowej „Dobra pani” w interpretacji znanego aktora, Tomasza Stockingera.

Ci, którzy znali już utwory mogli wrócić do lektury, a młodsze pokolenie zachęcić do sięgnięcia po nowele.

Na tym nie poprzestaniemy. W poniedziałek i wtorek zapoznamy społeczność szkolną na Narodowym Czytaniu z „Katarynką” Prusa i „Dymem” Konopnickiej. Tym razem to uczniowie będą czytać nowele swoim kolegom, koleżankom i nauczycielom.