Odsłaniamy świat reklamy

Wszyscy wiemy, że reklama rządzi światem! Ulegamy jej wpływom i nieraz nieświadomie dajemy się wplątać w różne marketingowe pułapki. Jak temu zapobiec, dowiedzieli się nasi uczniowie podczas lekcji filmowej w Multikinie.  Na wykładzie o reklamie usłyszeliśmy, z jakich zabiegów korzystają reklamodawcy, żeby sprzedać produkt, poznaliśmy narzędzia perswazji wykorzystywane przez twórców reklam; dowiedzieliśmy się, w jaki sposób reklamy odwołują się do naszych emocji. Pani prowadząca wykład przybliżyła też  środki językowe, które są najczęściej wykorzystywane przez twórców reklam. Na koniec podzieliła się z nami najważniejszymi elementami skutecznej reklamy.  Zobaczyliśmy też kilka chwytających za serce reklam społecznych, które nie są wyświetlane w telewizji.

Po wykładzie odbyła się projekcja filmu „Krąg”, w którym główna bohaterka stała się ofiarą manipulacji. 

 

To była ciekawa lekcja. Dobrze wiedzieć, co może nami manipulować. Dzięki temu mamy szansę na obronę.