Spotkanie Rodziny Szkół JPII

Dzisiaj po raz kolejny na Jasnej Górze spotkała się Rodzina Szkół im. Jana Pawła II, do której należymy od 2006 roku. Pogoda jak zwykle dopisała. Było ciepło i słonecznie, prawie jak na wakacjach, chociaż na drzewach liście mieniły się kolorami jesieni.

Przed mszą świętą wypuściliśmy balony, za pomocą których rozesłaliśmy nasze pozdrowienia z Jasnej Góry. Wzięliśmy udział we Mszy Świętej z udziałem pocztów sztandarowych szkół odprawionej pod przewodnictwem JE Ks. abp Mieczysława Mokrzyckiego Metropolity Lwowskiego oraz Duszpasterza Ks. bp. Henryka Tomasika. Zostały także poświęcone pamiątkowe różańce z napisem „Jezu Ufam Tobie”. Wspólnie odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, został odczytany Akt Zawierzenia Matce Bożej i list do Ojca Świętego Franciszka.

Tym razem na XVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę spotkało się 14 tys. dzieci i młodzieży z 300 szkół z Polski i zagranicy. Nad nami opiekę sprawowali p.Renata Witek i x. Zbigniew Słowikowski.

Nasza pielgrzymka była ofiarowana  Patronowi  Szkoły z okazji 40 rocznicy Pontyfikatu Jana Pawła II, która przypada 16 października oraz 100-lecia niepodległości Polski.

Uczennice i uczniowie klasy 2 tme, 2 ts, 2 tbf.

11.10.2018