Wycieczka do Fiata FCA Tychy

fiat2W dniu 6 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach dotyczących technologii produkcji samochodów osobowych. Dzięki uprzejmości zakładu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) mogliśmy zwiedzać fabrykę samochodów w Tychach. Uczniowie uczestniczyli w poszczególnych etapach produkcji. Zwiedzali halę spawalni, gdzie zgrzewane są ze sobą przez roboty wcześniej przygotowane wytłoczki poszczególnych elementów. Dowiedzieli się o procesie lakierowania, podczas, którego na karoserie pojazdu nakładane jest w sumie 7 warstw zabezpieczenia, podkładu, bazy i lakieru bezbarwnego (transparent). Oglądali proces montażu samochodu, od „gołej karoserii” do momentu, aż samochód staje na kołach i jest odpalany. Zajęcia stanowiły uzupełnienie wiadomości teoretycznych.