Wycieczka do Muzeum Lotnictwa

W ramach integracji klas pierwszych technikum uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie postanowili zwiedzić Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Muzeum Lotnictwa 2016
Jest to niezwykłe miejsce, które pełni znaczącą rolę w krajobrazie kulturowym Małopolski. Ma ono wymiar symboliczny. Dawne Rakowickie Błonia to jedno z najstarszych europejskich lotnisk, powstałe w 1912 r., wielokrotnie rozbudowywane, funkcjonujące do 1963 r. I tak w historycznym krajobrazie Lotniczego Parku spotkaliśmy się ze współczesną techniką lotniczą, z historią awiacji i mogliśmy zobaczyć niezwykłą kolekcję maszyn latających. Przewodnik, który z wielką pasją opowiadał nam o historii samolotów, wprowadził nas w świat dawnego lotniska, pokazał ekspozycję z okresu I wojny światowej i jedną z największych na świecie kolekcję silników lotniczych. Nasze pierwszaki z zapartym tchem słuchały tych opowieści.
Zobaczyliśmy też śmigłowiec Jana Pawła II. Mogliśmy do niego zajrzeć, zobaczyć, jak patron naszej szkoły „zdobywał przestrzeń powietrzną”.