„Z elektryką przez świat”

13 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w finale konkursu organizowanego przez:

– Oddział Zagłębia Węglowego Stowarzyszenia Elektryków Polskich

Z elektryką przez świat 2016– Oddział Gliwicki Stowarzyszenia Elektryków Polskich

– oraz Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej.

Warto nadmienić, że ZSP 3 już nie po raz pierwszy brała udział w tym konkursie. Zmagania 23ech najlepszych trzyosobowych drużyn z woj. śląskiego tym razem odbyły się w firmie KAMSOFT S.A. w Gliwicach. Nasza drużyna z klasy 2E: Dawid Grędziński, Tomasz Sapeta oraz Bartłomiej Szczepaniak w czasie 60 minut odpowiadali indywidualnie na 40 pytań testowych obejmujących: podstawy elektrotechniki w zakresie szkoły średniej, ogólne zasady ochrony przeciwporażeniowej w urządzeniach do 1 kV, historię elektryki ze szczególnym uwzględnieniem terenu Śląska i Zagłębia oraz historię i działalność SEPu.

Laureaci konkursu, którzy indywidualnie zdobyli największą liczbę punktów uzyskali prawo przyjęcia na wybrany przez siebie kierunek studiów na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej. Poza tymi indywidualnymi szczęśliwcami od razu poznaliśmy trzy najlepsze drużyny.. nie wiemy, dlaczego nas tam nie było. I chociaż nadal czekamy na oficjalne wyniki razem z pozostałymi drużynami – już wiemy! Zajęliśmy 16te miejsce. Za rok będziemy starsi i dużo mądrzejsi, a za dwa – to My dostaniemy się na Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej!