Z myślą o przyszłości

            Już za rok matura… i co dalej? Jak zaplanować swoją przyszłość?

Uczniowie klasy trzeciej i drugiej technikum pojazdów samochodowych mieli okazję poczuć się, choć przez jeden dzień studentami Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej w Katowicach. Ich piątkowy dzień zaczął się od zajęć laboratoryjnych w Instytucie fizyki.

Pogłębiali tam swoją wiedzę min. na temat przewodnictwa cieplnego i własności magnetycznych metali. Po godzinie doświadczeń i badań udali się na wykład dotyczący metod wytwarzania części pojazdów samochodowych. Tu natomiast mieli okazję wykazać się swoją wiedzą zdobytą na zajęciach szkolnych, jak również poznać nowoczesne trendy w przemyśle motoryzacyjnym.

Zdobytymi umiejętnościami i wynikami doświadczeń na pewno podzielą się z kolegami i Panią od fizyki :), a wizyta na uczelni pomoże im w podjęciu decyzji o kierunku dalszego rozwoju.

Monika Łysik

[Not a valid template]