CPH4

Teatr tańca jest niewyobrażalnie trudną sztuką. Zarówno dla samych aktorów, którzy muszą ciałem wyrazić emocje, jak i dla odbierających ten przekaz widzów. Aby oswoić młodzież z nowoczesnymi formami sztuki, zabieramy ich nie tylko na klasyczne przedstawienia. Umożliwiamy im kontakt z nowoczesnym wymiarem teatru. Dlatego pierwszoklasiści wybrali się na spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu pt.CPH4. Choreografię do spektaklu ułożył Jacek Łumiński. Motto sztuki opierało się na słowach Alberta Einsteina:

„Prawdziwą oznaką inteligencji nie jest wiedza, ale wyobraźnia.”

Aktorzy zaskakującym tańcem starali się wyrazić refleksje o życiu ludzkim, o relacjach, o uczuciach, zdradzie, śmierci, uciekającym czasie… W zasadzie każdy mógł odebrać sztukę inaczej.

Po spektaklu aktorzy wyszli do publiczności. Opowiedzieli o pracach nad sztuką, o własnych doświadczeniach zawodowych i życiu studenta kierunku artystycznego.

Podziwiamy niezwykły kunszt tancerzy, dziękujemy za niesamowite wrażenia.